Breaking News

2021 pixabay 245

Boom budowlany w trójmieście – podsumowanie 2021 roku.

Od jakiegoś czasu można obserwować systematyczne podwyżki cen mieszkań w Trójmieście. W 2021 roku nic się nie zmieniło, a ceny nieruchomości powtórnie ustaliły kolejne granice. Wartym zaznaczenia jest kwestia, że był to rok, w którym odnotowano również wzrost ilości nowych mieszkań przekazanych do użytku. Pomimo tego ceny poszybowały mocno w górę. Nie zraziło to mimo wszystko kupujących, gdyż w poprzednim roku odnotowano większą sprzedaż mieszkań.

Nie sposób ukryć, że w 2021 roku wartości nieruchomości zarazem na rynku pierwotnym, a także wtórnym, poszły do góry. Przeciętna cen mieszkań uzyskała następny rekord. Potwierdza to także raport Narodowego Banku Polskiego, który to przygotowywany jest na podstawie danych od agentów nieruchomości i deweloperów. Wyczytać można z nich, że porównując trzeci kwartał 2020 roku z trzecim kwartałem 2021 roku można odnotować wzrosty cen nieruchomości w Gdańsku o nieznacznie ponad 10 procent.

Trójmiasto wiedzie prym biorąc pod uwagę kraj, chociaż w pozostałych dużych miastach również widać podwyżki cen, co jest spowodowane między innymi inflacją czy wzrostem stóp procentowych. Oczywiście inflacja dotyczy wszystkich miast w Polsce, jednakże oprócz Trójmiasta wzrosty cen nie wyglądają na aż tak drastyczne.

Wzrost cen mieszkań w 2021 roku dotyka zarówno rynek pierwotny, a także wtórny, przy czym Nie sposób ukryć, że w 2021 roku w górę szczególnie poszły ceny nieruchomości nowych. 

Obecnie trwa polowanie na dobre nieruchomości. Odbywa się ono nie jedynie na rynku premium. Nieruchomości o powierzchni 70-80 m kw. w segmencie ekonomicznym zostały bardzo przebrane, małe mieszkania na wynajem również. Nieruchomość trudno wyszukać, bo mieszkania zostają sprzedane błyskawicznie. Jeżeli oferta jest prawidłowo przygotowana, czas sprzedaży bywa nie dłuższy niż dwa-trzy tygodnie. Ponadto środowisko trójmiejskich agentów dopracowało współpracę między biurami, dlatego bardzo dużo propozycji w ogóle nie trafia do portali, gdyż nabywca znajduje się, jeszcze nim zostanie przygotowane ogłoszenie.

W ubiegłym roku, po odczuciach związanych z głębokim lockdownem, z propozycji sprzedaży bardzo szybko znikały domy. Bardzo dużo osób pozamykanych w mieszkaniach szybko dążyło do spełnienia swojego marzenia o większej powierzchni i wolnym od wirusa ogrodzie. Niezmiennie wysoka jest w Trójmieście także sprzedaż bardzo dobrze zlokalizowanych apartamentów, które w trakcie epidemicznych utrudnień w poruszaniu się po świecie pełnią rolę tzw. drugich domów, a dodatkowo są niezłą lokatą funduszy. 

 Wysokie wymagania inwestorów wobec firm budowlanych w Gdańsku

Firmy budowlane w Gdańsku działają w warunkach bardzo dużej konkurencji. Codziennie walczą nie jedynie o intratne zlecenia, ale także zmagają się z powszechnym zjawiskiem podkupywania drogocennych fachowców. Ponieważ opinia otoczenia jest w ich wypadku niezwykle istotna, coraz bardziej widzą potrzebę kształtowania właściwego wizerunku a także komunikowania konkurencyjnych przewag. Firma budowlana w Gdańsku chcąca utrzymać się na dosyć konkurencyjnym rynku oraz pozyskiwać kolejnych klientów, musi stale sprawdzać otoczenie. Jest zmuszona pogłębiać wiedzę, wysnuwać wnioski oraz przerabiać je na konkretne poczynania, mające na celu rozwój działalności. Musi także poradzić sobie z problemami charakterystycznymi dla tej branży. Branża budowlana obejmuje wiele dziedzin. Dokonując inwestycji w nowe maszyny oraz narzędzia, można rozszerzyć swoją działalność i oferować bardziej rozległe i całościowe usługi. Da to możliwość dotarcia do szerszego grona prawdopodobnych inwestorów. Zarówno zmiana maszyn na zdecydowanie bardziej zaawansowane, jak i nabycie całkiem nowych urządzeń wiąże się z poświęceniem bardzo dużego wkładu, jeżeli jednak mamy rozbudowywać firmę budowaną konieczne jest poszerzanie zakresu działań. {Udzielanie|Świadczenie| kompleksowych usług zwiększa możliwość na wykonywanie intratnych zleceń, co w prostej linii przekłada się na zdecydowanie wyższe zyski.

Ilość firm budowlanych w Gdańsku nakłania do inwestowania w rozwój przedsiębiorstwa. Należy przyłożyć wagę do jakości public relations, a czas zimy, w trakcie którego zleceń jest mniejsza ilość, dobrze jest poświęcić na rozwój odbioru firmy oraz działania marketingowe.