Breaking News

uwag pixabay 824

Co zdecydowanie warto wziąć pod uwagę podczas wybierania piłkochwytów?

Szkolne boiska czy orliki nieustannie są pełne młodych sportowców. Aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci, podejmowanych jest wiele działań, a boisko musi być właściwie zabezpieczone. Nie obędzie się bez specjalnego podłoża czy piłkochwytów. Nie każdy zdaje sobie sprawę czym dokładnie są piłkochwyty oraz z jakiego powodu ich zamontowanie jest takie ważne. Jakie są główne informacje odnośnie piłkochwytów? Dlaczego są one takie istotne? Co wziąć pod uwagę przy wybieraniu piłkochwytów?

Czym dokładnie są piłkochwyty?

Piłkochwyty są wykonaną ze stelaża i siatki konstrukcją montowaną wokół boisk. Na rynku można znaleźć mnóstwo różnych modeli oraz wielkości piłkochwytów. Głównym zadaniem piłkochwytu jest zatrzymywanie piłek, dzięki czemu w żadnym wypadku nie przedostają się one poza boisko lub orlik. 

Z jakich względów piłkochwyty są takie ważne?

Czasami klienci nie zdają sobie sprawy, że montaż piłkochwytów jest wyjątkowo istotny. Korzystnie przekładają się one na zdrowie, a nawet życie osób korzystających z boiska. Dzięki nim nie ma możliwości, żeby wysoko wybita piłka potoczyła się na przykład na ulicę, gdzie wskutek nieuwagi może dojść do tragedii.

Co więcej, przeważnie orliki są położone niedaleko domów, a nieustannie wykopywana piłka mogłaby przyczynić się uszkodzenia mienia osobistego lub wypadku.

Jak wybrać dobre piłkochwyty?

Szukając piłkochwytów warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych aspektów. Głównie powinny być one odpowiedniego rozmiaru, ponieważ tylko wtedy będą w stanie blokować nawet wysoko kopniętą piłkę. Za dobrą wysokość piłkochwytów można uznać od 6 do 8 metrów. 

Co więcej, powinno się znaleźć dobry rodzaj piłkochwytu. Do przydomowych przestrzeni rekreacyjnych doskonale nadadzą się pojedyncze konstrukcje, które można przytwierdzić do ziemi dzięki specjalnym uchwytom. W przypadku większych piłkochwytów konieczne będzie wmurowanie w ziemię dużych słupów.

Gdzie można znaleźć najwyższej jakości piłkochwyty?

W czasie wybierania piłkochwytów nie należy pomijać również wybrania dobrej firmy. Często wybierana jest firma Stempel – piłkochwyty i sprzęt sportowy, wyróżniająca się wieloletnią dużym doświadczeniem, a także fachowym podejściem do klienta. W ofercie dostępne są nie tylko rozmaite warianty piłkochwytów, ale również rozmaite wyposażenie do uprawiania sportów w szkołach czy na halach sportowych. Klienci mogą nie tylko kupić interesujące ich produkty, ale też zdecydować się na wygodną wysyłkę oraz montaż sprzętu.