Breaking News

pixabay 307

Gwarancja na samochód używany – jak to możliwe?

W dzisiejszych czasach rynek jest przesycony ilością samochodów na sprzedaż. Możemy sprawić sobie nowe auto, prawie nowe za dużo niższą cenę, ale też starsze auto po taniości. Samochody sprzedają zarówno zawodowi agenci, komisy, jak i prywatne osoby. W konsekwencji osoby, które próbują pozbyć się samochodu muszą się niezwykle postarać aby przyciągnąć do siebie potencjalnych nabywców.

Profesjonalnym miejscem, zajmującym się tematem samochodów używanych z gwarancją jest z pewnością Prestige Ubezpieczenia.

Jaką mamy gwarancję na samochód nowy, a jaką na używany?

Niewątpliwym jest, że kupując samochód prosto od producenta będzie on miał gwarancję. Aby była wiążąca konieczne jest spełnienie kilku warunków, dla przykładu używanie auta zgodnie z przeznaczeniem czy serwisowanie go. Jak jednak wygląda gwarancja na samochód używany?

Jest to w gruncie rzeczy ubezpieczenie od popsucia się zakupione przez komis samochodowy. Daje nam to poczucie pewności i być może bardziej rozważymy zakup takiego samochodu. Warto jednak dokładnie przeczytać taką polisę i sprawdzić czy nie ma tam jedynie losowych wad, które w rzeczywistości nie występują w takich pojazdach.

Nierzadko taka gwarancja trwa do 3 lat, aczkolwiek powstają towarzystwa ubezpieczeniowe dające dłuższą ochronę. Oprócz tego taka ochrona często jest oferowana jedynie dla samochodów nie starszych niż 10-15 lat i z ustalonym maksymalnym przebiegiem.

Przedłużona gwarancja na samochód używany – co to takiego?

W internecie możemy też znaleźć propozycje przedłużenia gwarancji na samochód używany. Takie zabezpieczenie możemy nabyć kiedy naszemu samochodowi nie skończyła się gwarancja u producenta i pragniemy ją przedłużyć. W przypadku takiej ochrony samochód musi spełnić kilka wymogów – maksymalny (wyznaczony przez firmę przedłużającą gwarancję) przebieg, wiek i z całą pewnością przestrzeganie zasad istniejącej gwarancji producenta. Takie rozwiązanie jest super kiedy kupujemy stosunkowo nowy samochód. Bardzo często za auto opuszczające salon zyskujemy 2 lub 3 letnią gwarancję i sprzedając go możemy wydłużyć ją o następne 2-3 lata.

Używane auta z gwarancją – na co zwrócić uwagę?

W szczególności musimy przeczytać zastrzeżenia takiej gwarancji. Niejednokrotnie znajdziemy tam zapiski o konkretnych nieprawidłowościach, które podlegają, a które nie podlegają naprawie. Opłaca się zwrócić uwagę na ten wpis, dlatego, że może okazać się, że najczęstsze uszkodzenia nie są tam zawarte i finalnie zakupimy pojazd z gwarancją, a w przypadku wykrycia wady i tak nie zostanie ona uznana.

Propozycja ta jest bardzo pozytywna dopóki komisy samochodowe nie zaczną tego nadużywać. Idea przestaje być opłacalna jeśli wydać więcej samochód wyłącznie biorąc pod uwagę gwarancję, a tak naprawdę będzie dotyczyć nigdy nie występujących usterek i awarii.

Podsumowanie – czy nabycie używanego samochodu z gwarancją jest rozsądną opcją?

Reasumując – możemy poczynić kupno stosunkowo nowego samochodu od dealera, który ma gwarancję od producenta, kupno auta umiarkowanie nowego, który ma wydłużoną gwarancję fabryczną, a także zakup auta kilkuletniego, któremu wykupiono specjalną polisę ubezpieczeniową na wypadek popsucia. Warto przeliczyć czy ta propozycja opłaca się w przypadku upatrzonego przez nas pojazdu, gdyż dopóki nie będzie tylko nadużywana, może być dobrą alternatywą dla kupna pojazdu z salonu.