Breaking News

jest pixabay 988

Instalacja odgromowa – czy jest obowiązkiem ją posiadać?

Dzięki instalacji odgromowej zwiększa się bezpieczeństwo budynku. Czy jednak zawsze taka instalacja musi być przygotowana? Trzeba zajrzeć do prawa budowlanego i tam znajdują się informacje kiedy wykonać taką instalację. Często instalacja odgromowa jest konieczna, gdy spłacamy kredyt hipoteczny.

Kiedy instalacja odgromowa jest konieczna? – wyjaśniamy

Zawsze tego typu instalacja pojawić się musi jeśli budynek wykonany jest z materiałów takich jak drewno i innych łatwopalnych. Należy zawsze taką instalację wykonać jeśli powierzchnia użytkowa jest większa niż 500 metrów albo wysokość budynku jest większa niż 15 metrów.  Jeśli chodzi o domy jednorodzinne to należy wykonać taką instalację, jeśli wskazuje na to wskaźnik zagrożenia piorunowego. Istnieją przepisy, które uwzględniają różne czynniki przy tych obliczeniach. Specjalista dokonuje wyliczeń, na podstawie których można dowiedzieć się czy taka instalacja w budynku jest konieczna.

Nie trzeba, ale warto

Dlatego wskazane jest zgłosić się do specjalistów w tej dziedzinie i poprosić o wycenę. Firma http://bpegd.pl/ z miasta Gdańsk to z pewnością będzie najlepszą opcją dla Ciebie. Każdy może także zdecydować się ewentualnie na wykonanie takiej instalacji niezależnie czy będzie miał obowiązek czy nie. Instalacja tego typu oczywiście będzie zwiększać bezpieczeństwo. Taka instalacja oczywiście generuje dodatkowe koszty więc to indywidualna decyzja czy ktoś chce te koszty ponosić.