Breaking News

folii pixabay 513

Jakie produkty wykonuje się z folii LDPE i HDPE?

Worki foliowe to obecnie bardzo popularne produkty, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia oraz w wielu firmach o różnej charakterystyce. Wykonuje się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od rodzaju konkretnego produktu oraz wachlarza jego zastosowań. Dobrze będzie wyjaśnić, jakimi cechami wykazują się oba te rodzaje folii i gdzie jeszcze, poza workami foliowymi, znajdują zastosowanie. Warto mieć bowiem świadomość, że tworzywo to jest bardzo powszechne na każdym kroku i powinniśmy doceniać jego liczne zastosowania, ponieważ zmienia nasze życie na lepsze.

Polietylen – czym się charakteryzuje?

Zarówno folia HDPE, jak i folia LDPE to produkty wykonane z polietylenu. Może pochwalić się on bardzo obszerną listą zalet, a wśród nich jest minimalna przepuszczalność wody oraz powietrza, a także odporność na szkodliwe działanie soli czy kwasów. Z tego właśnie powodu folie te wykorzystywane są w licznych dziedzinach przemysłu oraz życia codziennego Worki foliowe nie są jednak jedynymi produktami, które są wykonane z polietylenu. Trzeba wspomnieć również o takich produktach, jak na przykład foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz wiele, wiele innych przedmiotów, z którymi mamy styczność w trakcie codziennego funkcjonowania.

Nie wiesz gdzie nabyć worki foliowe i foliopaki? Sprawdź producenta http://www.foldruk.net/

Jakie są różnice pomiędzy foliami HDPE oraz LDPE?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zastosowań tych folii jest mnóstwo. Każdy doświadczony producent worków foliowych zdaje sobie sprawę, że warto także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych niezwykle często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jedynie zauważyć, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Przede wszystkim różnią się one jeśli chodzi o gęstość – HDPE ma znacznie większą gęstość, w związku z czym mamy do czynienia z materiałem dużo cieńszym. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.

Worki foliowe – jak przebiega proces ich produkcji?

Na samym początku warto mieć świadomość, że są wykonane z tworzyw sztucznych, które są ważnym surowcem do produkcji worków foliowych.  Są częstym rozwiązaniem w wielu branżach, ponieważ są przezroczyste. To sprawia, że z łatwością można sprawdzić wszystko, co znajduje się w środku. Jest to szczególnie ważne dla wszystkich konsumentów, którzy robią zakupy, gdy wcześniej zobaczą produkt. Surowce stosowane do produkcji stale ewoluują. W ostatnim czasie wiodącym trendem jest styl życia, który polega na dbaniu o  środowisko. Aby dobrze się prezentować wielu producentów postanowiło zastąpić do tej pory stosowane surowce, tymi bardziej ekologicznymi. W tym celu używa się półfabrykaty, które są pobierane z kukurydzy. Jest to korzystne dla natury rozwiązanie, które pomaga ograniczyć wycinkę drzew. Dla wielu może być to niespodzianka, ale podczas produkcji bardzo ważną rolę gra najsłynniejszy surowiec na świecie – ropa.

Na jakie rodzaje producenci dzielą worki foliowe?

Worki foliowe można spotkać w wielu kombinacjach, jeśli chodzi o kształt, barwę czy wielkość. Niewiele osób rozmyśla z czego właściwie są wykonywane.Są dzielone na kilka typów. Bardzo znane są worki i reklamówki HDPE, które są pozyskiwane z polietylenu o dużej gęstości. Są bardzo wygodne w użytku, ponieważ charakteryzują się przezroczystością i sporą rozciągliwością. Producent niewielkim kosztem jest w stanie zaspokoić potrzeby klientów wielu sklepów. Produkowane są są z cienkiej folii. Równie często używane są także woreczki LDPE, które również są wytwarzane z polietylenu, różnica leży w niższej gęstości. Dzięki temu są trwalsze i można je wielokrotnie używać. Różnica polega na tym, że podczas codziennego użytku nie usłyszymy żadnego dźwięku. Niestety co za tym idzie, są automatycznie droższe. Każda osoba zastanawiająca się nad kupnem musi rozważyć co jest ważniejsze – ilość czy wytrzymałość. Następne na liście są wyroby MDPE, które zostały stworzone, dzięki najbardziej pożądanym cechom wyrobów HDPE oraz LDPE. Są znane dzięki swojej półprzezroczystej barwie. Warto także wiedzieć o workach z polipropylenu. Nie są elastyczne oraz nie przepuszczają zapachów i pary wodnej. Najczęściej można je spotkać w przemyśle spożywczym.