Breaking News

kupi pixabay 896

Koparka – kiedy kupić, a kiedy wynająć?

Przed rozpoczęciem budowy należy zadbać o mnóstwo istotnych elementów. Wśród nich jest bez wątpienia dostęp do różnorakich sprzętów, wśród których powinna znaleźć się koparka katowice. Bardzo często inwestorzy stoją przed nie lada wyborem: wynająć czy nabyć tę maszynę? Odpowiedź niestety nigdy nie będzie w pełni jednoznaczna.

Wysokie koszty

Nade wszystko należy zwrócić uwagę na parę ważnych faktów. Koparka jest pojazdem niezwykle kosztownym. Cena wynosi z reguły od kilkudziesięciu tysięcy złotych wzwyż. W związku z tym wypożyczona koparka jest zbawieniem dla niewielkich przedsiębiorstw budowlanych oraz osób prywatnych, którym nieszczególnie opłaca się dokonanie takiego zakupu.

Postaw na wynajem

Co więcej, kiedy decydujesz się na wypożyczenie koparki, nie musisz martwić się tym, że ulegnie awarii. Jeśli tak będzie, to firma wynajmująca po prostu zamieni pojazd na zupełnie sprawny; jeśli jednak tak samo by się zadziało z urządzeniem, które posiadasz na własność, to Ty ponosisz odpowiedzialność za wszystkie naprawy i wymianę uszkodzonych elementów. 

Należy brać pod uwagę kolejny czynnik, a mianowicie to, czy w przyszłości będziemy nadal potrzebować tej koparki. Jeśli jest to jednorazowa inwestycja albo Twoja firma podejmuje się takowych niezwykle nieregularnie, wypożyczenie będzie przyzwoitą opcją. Kiedy jednak ciągle wznosisz kolejne budynki, kupno może być o wiele bardziej opłacalne. 

Niech decyzja będzie rozsądna

Podsumowując – to, czy koparka powinna być wynajęta, czy kupiona, zależy w dużej mierze od Twoich oczekiwań oraz tego, z jaką intensywnością korzystasz z tego pojazdu i w jakim stopniu zależy Ci na komforcie płynącym z posiadania koparki na własność. Nie ulega wątpliwości, że oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, a wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie.