Breaking News

na pixabay 778

Polowanie zbiorowe – kto i na jakich zasadach je organizuje?

Nie da się ukryć, że każde polowanie może przysporzyć obecnym ciekawych przeżyć i doświadczeń. W jego trakcie można odczuć sporo emocji, niekiedy niezwykle sprzecznych, jak również czystej adrenaliny. Zanim jednak udamy się na polowanie, należy zapoznać się z kilkoma najbardziej kluczowymi informacjami i sugestiami na ten temat. 

Trochę teorii

Jednym z najbardziej popularnych typów łowów jest polowania zbiorowe – Biuro Ponowa. Jest organizowane z reguły przez dzierżawcę lub zarządcę konkretnego okręgu łowieckiego, a definicja zakłada, że biorą udział w nim więcej niż dwie osoby – choć w przypadku polowania na zające, określenie “polowanie zbiorowe” jest słuszne dopiero wtedy, gdy uczestniczy w nim ponad sześciu myśliwych. 

Kluczowe zasady

Niezależnie jednak od właściwych definicji, niektóre zasady pozostają niezmienne. Przede wszystkim w polowaniu nie może wziąć udział żadna osoba, która nie skończyła osiemnastu lat. Ponadto uczestnik tego wydarzenia nie może być pod wpływem alkoholu lub nielegalnych środków odurzających. Istnieje również szereg reguł związanych z tym, że nie można mieć odbezpieczonej broni w momencie, w którym nie jest się na stanowisku – innymi poradami na pewno podzielą się doświadczeni myśliwi tuż przed początkiem łowów.