Breaking News

czy pixabay 940

Renowacja lakieru samochodowego – czy się opłaca?

Karoseria to jeden z najbardziej czułych i eksponowanych elementów auta. Ze względu na to, że lakier zajmuje calą zewnętrzną warstwę samochodu jego uszkodzenia są niestety dosyć powszechne. Rysy, zarysowania, wgniecenia czy odpryski to stały punkt programu w przypadku samochodów.

O lakier, jak i o cały samochód trzeba dbać – wtedy jesteśmy w stanie uniknąć, lub przynajmniej ograniczyć ewentualne uszkodzenia.

W jakim celu odświeżamy lakier samochodu?

Karoseria samochodu jest też narażona na działanie reakcji(e) chemiczn(e)ych. Utlenia się ona, co w konsekwencji może skutkować pojawieniem się rdzy.

Czasem nawet auta, które z pozoru wyglądają na nieuszkodzone, mogą takimi być. Bywa, że uszkodzenia są mikroskopijne. Dlatego warto raz na jakiś czas zbadać lakier oglądając auto ze wszystkich stron przy odpowiednim świetle.

Renowacja lakieru samochodowego to dobre rozwiązanie dla osób dbających o wygląd swoich aut. Jest to rozwiązanie skuteczne zarówno od strony profilaktycznej, jak i pod kątem naprawy już uszkodzonych miejsc.

Jakie są sposoby na gładką i błyszczącą karoserię?

Istnieją firmy, które w bardzo dokładny sposób restaurują lakier samochodowy.

Renowacja lakieru samochodowego polega na dokładnym wypolerowaniu całej powierzchni. Stosowane są do tego produkty wysokiej jakości. Ponadto na skrzętnie wyczyszczony lakier zakłada się bezbarwną folię ochronną. Działa ona na zasadzie jak szkła ochronne na naszych telefonach.

Salony trudniące się car detailingiem oferują szereg działań, których celem jest maksymalne odświeżenie naszych aut.

Dla przykładu, na maskę można założyć chroniącą folię, a można też specjalną ceramiczną powłokę. Producenci najczęściej dają na nią nawet do 5 lat gwarancji.

Co daje wizyta w salonie car detailingu?

Auto z odświeżoną karoserią nie tylko wygląda elegancko. Również jego cena jest wyższa kiedy jest on zadbany.

Wizyta w warsztacie, którego zajęciem jest renowacja lakieru samochodowego pomoże znaleźć odpowiedź na wiele pytań. Fachowiec zbada poziom lakieru w aucie i doradzi najlepszy sposób konserwacji.