Breaking News

rodzaje pixabay 83

Rodzaje wierteł stomatologicznych

Wiele osób boi się dentystów, choć w ostatnich latach jest to strach zupełnie niepotrzebny. Jest tak dlatego, że większość dentystów stosuje niezwykle zaawansowane technologicznie rozwiązania, które sprawiają, że leczenie przebiega bardzo sprawnie. Wiertła dentystyczne są rozwiązaniem co prawda dość klasycznym, ale znacznie ono ewoluowało w ostatnich latach. Warto opowiedzieć nieco więcej na ten temat – wyjaśnić ich zastosowanie oraz wyszczególnić, jakiego typu mogą być wiertła stomatologiczne. Rodzaje ich są bowiem bardzo różnorodne.

Wiertła stomatologiczne – modele

Możemy wyszczególnić trzy najbardziej podstawowe typy, jakimi mogą pochwalić się tego rodzaju akcesoria stomatologiczne-> https://e-medyczne.com/stomatologia-zachowawcza-wiertla. Mamy na przykład wiertła diamentowe, które są rozwiązaniem o największej trwałości. Wykorzystuje się je przede wszystkim do usuwania próchnicy, ale także pracy na najbardziej twardych tkankach. Są wielokrotnego użytku. 

Warto wspomnieć również o rozwiązaniu, jakim są wiertła na turbinę z węglików spiekanych – są one niezwykle precyzyjne oraz gwarantują najwyższą dokładność. Ich trwałość i wydajność są godne podziwu. Jeśli chodzi zaś o wiertła dentystyczne stalowe, to te pracują stosunkowo wolno i odpowiadają między innymi za zagłębienia retencyjne.

Co wpływa na jakość wierteł stomatologicznych?

Jest wiele powodów, dla których wiertła stomatologiczne to podstawowe narzędzia pracy każdego stomatologa. Nade wszystko z uwagi na ich różnorodność pod względem dostępnych rodzajów sprawdzą się praktycznie w każdym zabiegu. Poza uniwersalnością cechuje je również wytrzymałość oraz precyzja, która jest wymagana w tym zawodzie. Podsumowując, wiertła stomatologiczne to narzędzia wszechstronne, zaawansowane technicznie i niezwykle godne uwagi. Każdy stomatolog musi takowe posiadać.