Breaking News

jakie pixabay 144

TIR na gaz – jakie korzyści wynikają z tego rozwiązania?

Wszyscy kierowcy ciężarówek świetnie zdają sobie sprawę, że spalanie tego typu pojazdu jest niezwykle pokaźne. W związku z tym firma musi pokrywać abstrakcyjnie duże rachunki za paliwo. Warto zatem rozważyć, czy ciężarówka na gaz przyniesie duże korzyści i czy każdy kierowca i każda firma transportowa będą z tego rozwiązania zadowoleni. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma faktami na ten temat.

Gaz do diesla – czy jest to możliwe? Jaki wybrać

Na samym wstępie należałoby wytłumaczyć, jakiego rodzaju gaz będzie dobry do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest niezwykle powszechnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, a więc instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu kierowców osobówek może być zaskoczonych technologią, jaką jest gaz do diesla, ale jest to obecnie niemal na porządku dziennym. Koszty montażu takiej instalacji nie są szczególnie pokaźne, a różnorakie badania twierdzą, że niezwykle szybko mogą się one zwrócić – tak samo sytuacja wygląda zresztą kiedy mowa o LPG w autach osobowych. 

Gaz do diesla w ciężarówce – zalety

Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie dla wszystkich firm transportowych, o czym świadczą liczne badania. Przede wszystkim dzięki temu ilość pieniędzy wydanych na paliwo może zmaleć nawet o piętnaście procent, co w perspektywie roku niemal codziennego jeżdżenia przynosi miażdżące korzyści. TIR na gaz nie jest już przyszłością wywodzącą się z książek fantastyczno naukowych, tylko zjawiskiem będącym na porządku dziennym. Ciężarówka na gaz jest znakomitym pomysłem także dzięki temu, że ten rodzaj paliwa w dużym stopniu zmniejsza poziom głośności generowany przez ciężarówkę, a jak również redukuje emisję CO2 do atmosfery. Same korzyści! Dlatego warto zainwestować w tę instalację.