Breaking News

wyburzeniach pixabay 22

Wywóz gruzu po wyburzeniach lub remoncie

Gdy remontujesz dom albo dokonujesz rozbiórki pewnie w twojej okolicy wala się spora ilość nadmiarowego gruzu. Zgodnie z prawem nie należy składować go na własnym podwórku. Za to może grozić ci grzywna. Co zrobić aby tego uniknąć?

Recykling – sposób na pozbycie się odpadów budowlanych

Gruz to idealny materiał budowlany, niezależnie czy jest to gruz ceramiczny, ceglany czy betonowy. Po poddaniu go obróbce w postaci skruszenia, można spożytkować go do budowy dróg, podjazdów czy tarasów. Użyć jest masa i warto skorzystać z tak użytecznego surowca. Możesz to zrobić na własną rękę, jednak gdy nie znajdziesz dla niego funkcji, oddaj to odpowiedniej firmie zajmującej się wywozem ziemi i recyklingiem gruzu. Firma Fb-Jelcz – wywóz gruzu od lat zajmuje się wywozem gruzu. Działa na terenie Gdańska, Gdyni oraz całego Trójmiasta. Zaufaj profesjonalistom i pozbądź się kłopotu.

Gruz i odpady budowlane – jak to wywieźć?

W sytuacji, gdy nie mamy zamiaru zużyć albo przekształcić pozostałości budowlanych, jesteśmy zobowiązani przywieźć je do PSZOK-u w Gdyni. Nie ma przeszkód by przeprowadzić to samodzielnie, lecz gdy nie wystarczająco dużym samochodem, powinieneś skorzystać z oferty renomowanego usługodawcy zajmującego się wywozem gruzu i ziemi. Takie rozwiązanie posiada mnóstwo korzyści – przede wszystkim działalność trudniąca się wywozem odpadów budowlanych podstawi w wygodnym dla nas miejscu kontener dopasowany wielkością do oczekiwanej ilości odpadów. Po wyburzeniach należy zapełnić go pozostałościami, a wywóz zostawić firmie. Należy pamiętać że za niedostarczenie odpadów do PSZOK-u lub składowanie ich w miejscu niedozwolonym (to znaczy lokacji innej niż zakład utylizacyjny) grozi kara grzywny w wysokości od 200 zł do aż 5000 zł.